Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Blog
03.03.2021
Zkušenosti z praxe – jak se učí podle Wow!
„Wow! prošlo rukama“ během pěti let přes 200 dětí, od tříletých po 2. třídu ZŠ. Daniela Cáceres věří, že metoda Wow! je pro učitele tím nejlepším pomo... číst celé
03.06.2020
Chcete originální obal na právě rozečtenou knížku nebo sešity dětí?
Vyrobit si obal na sešit nebo knížku není složité – použít můžete materiál, který máte běžně doma. Máme pro vás pár nápadů, které můžete použít na pře... číst celé
Zobrazit všechny články
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

Zapůjčení vzorníku nakladatelství Nová škola s.r.o.

Nabízíme, PRO ŠKOLY, zapůjčení vzorníku titulů z nakladatelství Nová škola s.r.o. 

V případě zájmu o vzorníky k nahlédnutí, piště na náš email. info@abcucebnice.cz

Slabikář - Didaktis

Vydavatelství: DidaktisKatalogové č. 1102Autor: Kozlová, Tarábek, HalasováSchválilo MŠMT č.j. 17 911/2008 - 22 dne 5. září 2008 k zařazení do seznamu ... celý popis
169 Kč
154 Kč
bez DPH
Číslo produktu:did511102
Výrobce:Didaktis
Kompletní specifikace

Vydavatelství: Didaktis
Katalogové č. 1102

Autor: Kozlová, Tarábek, Halasová

 • Schválilo MŠMT č.j. 17 911/2008 - 22 dne 5. září 2008 k zařazení do seznamu učebnic pro základní vzdělávání jako součást ucelené řady učebnic pro vzdělávací předmět český jazyk s dobou platnosti 6 let.
 • Je koncipován jako pracovní učebnice, kde se rozvíjí čtení dalších písmen, slabik, slov prostřednictvím důsledně respektované hierarchie postupných kroků (vyvození nových písmen, spájení slabik do slov, čtení různých typů slov od nejsnadnějších po složité).
 • Texty a cvičení jsou koncipovány tak, aby vedly ke čtení s porozuměním.
 • Efektivní nácvik podporuje množství pro žáky přitažlivých neformálních cvičení, která motivují postavičky z rodiny skřítků.
 • Skřítci-rošťáci motivují a naznačují řešení různých cvičení (rozstříhané věty, zamalovaná písmena…), skřítci-kouzelníci označují ve Slabikáři vyvození nového učiva.
 • Texty v učebnici rozšiřují kvalitní slovní zásobu žáků a zahrnují široké spektrum jejich zájmů a dětem blízkých témat (zvířata domácí i exotická, cestování, příroda, hra, sport, rodina, doprava, minulost a současnost, město a venkov, realita a fantazie…).
 • V celé učebnici se systematicky objevuje také čtení psacího písma.
 • Novinkou této kolekce je, že mnohé stránky v učebnicích jsou navzájem úzce provázané tématem, grafickým zpracováním a ilustracemi, umožňují tím vícenásobné a přitom vždy nové využití ilustrací, textů či úkolů - učitelé se mohou k dříve probraným stránkám vracet a využít je k jinému typu práce, k nalézání dalších poznatků, podnětů a souvislostí.
 • Významným prvkem celého souboru jsou realisticky pojaté ilustrace, které kromě funkce estetické plní především funkci informační a didaktickou. Jsou dětem nápovědou ke správnému pochopení významu mnohých slov, oporou při rozvoji řečových dovedností a pravdivém poznávání věcí kolem sebe (k tomuto účelu jsou zastoupeny i lidé fyzicky či etnicky odlišní).
 • Slabikář obsahuje i mnoho říkanek a hádanek, které kromě čtení vybízejí k promýšlení a správné formulaci myšlenek.
 • V závěru Slabikáře se nachází čítanková část Malý čtenář, kterou tvoří zejména texty z klasického fondu dětské literatury, tato část může sloužit i pro mimoškolní práci nebo jako prázdninové čtení.
 • S doložkou MŠMT, č.j. 17 911/2008 - 22 ze dne 5.9.2008
Zboží zařazeno v kategoriích
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Designed by Rostas 2020
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz